fbpx

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

 

SEO (Search Engine Optimization), organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize gelen trafiği ve kalitesini artırmanın uygulaması olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Search Engine Optimization kelimeleri kısaltılmış hali SEO ile algılara yerleşmiştir. Arama motoru robotları kullanıcı isteklerine en doğru ve hızlı bilgiyi çıkarmak için kriterler belirler. Bu kriterler Arama motoru optimizasyonu çalışmaları gerekliliğini ortaya çıkartır.

 

Güvenilirbir SEO ajansı ile çevrimiçi varlığınızı oluşturun. Arama Motoru Optimizasyonu için mevcut tüm kaynaklarla,büyük resmin görüntüsünü kaybetmeden izini sürmek ve bir kampanya sürdürmek zorolabilir. SEO Ajansı, işletmeniz için üst düzey çözümleri anlayabilen ve teslimedilebilir işler yoluyla ilerlemenizi takip edebilen arama pazarlaması hizmetisunar.

 

Çağımızın dijital konumunu incelediğimizde hemen hemen her markanın web üzerinde var olduğunu görüyoruz. Bu web adresleri günümüzde işletmelerin kolay ulaşılan “dijital kimliği” olduğu için arama sonuçlarındaki konumları oldukça önemli. Bugün birçok ulusal ve yerel firma doğal aramalarda potansiyel kitlenin en hızlı şekilde ulaşabileceği sıralamada bulunmak adına SEO hizmeti almayı tercih ediyor.

Yapılan araştırmalar artık almak istenilen bir ürün ya da hizmet için öncelikle dijitale başvurulduğunu oldukça iyi kanıtlıyor. Zamanın büyük bir güç olduğunu artık hepimiz gözlemlediğimiz için istediğimiz bilgiye ulaşmak için Google gibi büyük arama motorlarına yöneliyoruz. Bu nedenle işletmeler için büyük bir pazarlama sahası meydana geliyor. Eğer bir işletme sahibi iseniz web sitenizin arama motorları üzerindeki ulaşılabilirliğinin ve konumunun marka bilinirlik ve satış oranlarınızı büyük ölçekte etkilediğini belirtmek isteriz.

 

 

 

SEO Çalışmasına İlk Adım

 

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarımıza “Keşif Süreci” dediğimiz ilk adımla başlıyoruz. Bu süre içinde, sektörünüzün her yönüne değecek bir analiz çalışması başlatılır. SEO çalışmalarında ilerlemeyi görebilmek için durum değerlendirmesi yapmak en kritik işlemlerden biridir. İşletmenizin şu anda nerede yer aldığını değerlendirmek için araştırma yapmaya zaman ayırıyoruz. Bu zaman diliminde markanızın en kritik önemli yönlerini anladığımızda dikkatimizi hedef demografinize çeviriyoruz. Amacımız tüketicilerinizin çevrimiçi aramalarını keşfetmek.

 
 

Rekabet Araştırması

 

Eğer rekabet üstünlüğü elde etmek istiyorsak, ilk adım rekabeti tanımlamak olacaktır. Güçlü ve zayıf yanları belirlemek gereklidir. Rekabeti anlamak çok önemli, bu nedenle sürekli bir analiz yapılması gerekiyor. Böylelikle, sadece rakiplerinizin yaptığı en iyi hareketleri öğrenmekle kalmaz, yaptıkları hatalardan da kaçınmayı gözlemleyebilirsiniz. Ekibimiz, Arama motoru optimizasyonu çalışması ile rakipleriniz ile aranızdaki durumu gözlemleyerek, eksiklerinizi bilecek ve bunları uygulamaya alarak nasıl geliştireceğinin planını belirleyecektir.

 

Anahtar Kelime Araştırma

 

Destex SEO Ajansı, bir işletme olarak ihtiyaçlarınızı temel alan anahtar kelimelerin analizini gerçekleştirir. Anahtar kelimeler üç ana gruba ayrılır:

• Odak Anahtar Kelime: Her sayfa için seçilen temel anahtar kelime.

• Birincil Anahtar Kelimeler: Açıklamanın çoğunda ve içerik içinde görünecek anahtar kelimeler kümesi.

• Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler: Bunlar yalnızca web sitesinin içeriğinde görünecek olan anahtar kelimelerdir.

 
 

Sayfa İçi SEO

 

On-Page SEO, daha üst sıralarda yer almak ve daha alakalı trafik kazanmak için ayrı ayrı web sayfalarını optimize etme işlemidir. Anahtar kelime stratejisine ve Yerel SEO için, SEO uzmanlarımız web sitenizin hangi sayfalarının güncellenmesi gerektiğini size raporlayacaktır. Sayfa İçi SEO ile arama motorlarının her sayfanın odak anahtar kelimelerini anlamasına yardımcı oluyoruz.

 

İdeal olarak, her sayfa benzersiz başlık etiketleri ve içeriğe sahip olmalıdır. Başlık etiketlerini doğru kullanmak Google’ın web sitenizi daha iyi sıralamasına yardımcı olabilir. Örneğin, h1 başlıkları hem kullanıcılar hem de arama motorları için bir sayfanın konusunu tanımlar. Bir etiket boş veya eksik ise, arama motorları sayfanızı diğerlerinden daha düşük konumlandırabilir.

 

Meta açıklamaları Google’ın SERP’lerinde (Arama Motoru Sonuçları Sayfaları) görülmektedir. Bunlar kullanıcılara web sitenizdeki sayfaların her birinin ne hakkında olduğunu açıklar. Meta açıklamalarda, alakalı anahtar kelimeleri vurgulamak önemlidir. Mesajınız net olmalı ve aynı zamanda bir harekete geçirme ifadesi içermelidir. Sayfa içi SEO’yu uyguladıktan sonra, hangi sayfaların ve anahtar kelimelerin daha fazla ilerlemesi gerektiğini belirlemek için anahtar kelime performansını analiz ederiz.

 

Tamamlandığında, her ay yeniden değerlendireceğiz ve denetimlerde bulunan sorunları çözeceğiz, böylece optimizasyonunuz her zaman Google’ın en son algoritma değişiklikleriyle güncel olacak.

 
 

SEO Çalışmalarının Avantajları

• Marka bilinirliği yaratır ve bahsedilme oranlarınızı arttırır,

• Dönüşüm oranı en yüksek ve sürekliliği olan en faydalı yatırımdır,

• Hedef kitleye doğrudan ulaşmanızı sağlar,

• Reklam giderleri için tasarruf sağlar,

• AdWords maliyetlerini düşürür,

• Rakiplerinizin önüne geçerek tercih edilme oranınızı yükseltir.

 
 

Site Dışı SEO Çalışmaları

 

Off-Page SEO, web sitenizin dışında gerçekleşen optimizasyon tekniklerini ifade eder ve SEO dijital pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Bu süreçte, SEO ajansımız hizmetleriniz için en uygun anahtar kelimeleri araştıracak ve bu anahtar kelimelerle seo uyumlu içerik üretecektir. Bu içeriğin web sitenize trafik yönlendiren bağlantıları olacaktır. En iyi bilinen sayfa dışı SEO tekniklerinden biri, marka ortaklıkları yoluyla bağlantılar oluşturmaktır. Bu süreçte, kampanyanızı geliştirebilecek yardımcı web sitelerini tespit ediyoruz.

Teknik Denetim

 

SEO uzmanlarımız, web sitenizle ilgili tüm teknik yönleri, büyük arama motorlarıyla uyumlu olacak şekilde çözümleyecektir. Denetimler SEO araçları aracılığıyla ve web sitesinde manuel olarak gezinerek yapılır. SEO Ajansı, yinelenen içerik, tarama hataları ve daha fazlası gibi çözülmesi gereken sorunları listeler.

 

Arama Motoru Optimizasyonu hizmetinizin bir parçası olarak, web sitenizin tüm masaüstü, dizüstü, tablet ve akıllı telefon formatlarında mobil uyumlu ve erişilebilir olmasını denetleriz. JavaScript ve CSS sorunlarını temizleyerek web sitesi yükleme hızını artırıyoruz. Ek olarak, SEO Hizmeti kapsamında, arama motorlarındaki performansınızı olumsuz yönde etkileyen bağlantıların kopmasına neden olabilecek olası geri bağlantıları da keşfederiz ve bu bağlantıların kaldırılması için raporlarız.

 
 

SEO Raporları

 

SEO Ajansı, çalışmalarını sıralamadaki dalgalanmalardan en az etkilenecek şekilde uygular. Böylece, çalışmalarımızın Google tarafından oluşturulan en yeni güncellemeler ile tutarlı olması sağlanır.

 

İlk stratejide seçilen anahtar kelimelere dayanarak tüm platformlarda izleme programları oluşturacağız. SEO Hizmeti ile büyümenizi, anahtar kelime sıralamanızı, Yandex.Metrica, Semrush ve Google Analytics verilerinizi zaman içinde gösterecek olan kolay raporlar hazırlayacağız. Çalışmaların ilerleyişiyle ilgili güncel bilgileri almak için kişisel olarak SEO ekibiyle gerek duydukça görüşebilir, rapor değerlendirmesi yapabilirsiniz.